| Monyyyyy a întrebat:

De când mi-am făcut update mi se pornește greu leotopul intra greu in Windows. sper ca nu e placa sau ceva

19 răspunsuri:
| Ionut231312 a răspuns:

Incearca un scan cu windows defender, ccleaner, malwarebytes, mai sterge din toate prostiile din el, si in cazul in care nu se rezolva instaleaza o versiune mai veche de windows(banuiesc ca ai 10)

| Monyyyyy explică (pentru Ionut231312):

Da,are ceva Windows 10? Am auzit ca asta merge greu de ce oare?

| Ionut231312 a răspuns (pentru Monyyyyy):

Microsoft face intruna update-uri, astfel scazand performanta calculatorului(de obicei acestea se fac pe pc-urile puternice pentru a imbunatati experienta utilizatorului), recomand sa iti cumperi un ssd la laptop, pe care sa bagi windows-ul, astfel miscandu-se mult mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fie cumperi SSD, fie instalezi de la zero ultima versiune de Windows 10.

| Monyyyyy explică (pentru Ionut231312):

Durează cam 35 de secunde ecranul negru după intra in Windows gen apare sa pun parola

| acerr a răspuns:

Vezi in C cat spatiu ai?

| Bogdan70001 a răspuns:

DAca ai WIndows 10 1901 este clar

GAndeste-te ca mi-am luat un SSD am rulat cateva zile o versiunea anterioara de WIndows 10 care se misca EXTRAORDINAR DE RAPID cu acel SSD si cand am facut update la 1901 se misca de zici ca aveam HDD...

| GabiDumitrescu a răspuns:

Si noi speram la fel. Iar intrebarea ta care e?

| Monyyyyy explică (pentru Bogdan70001):

Eu am 1903. Se poate ca in momentul in care va apărea altul sa meargă mai bine? Care e faza cu Windows asta e deja enervant

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Monyyyyy):

1903, pardon, am gresit eu codename-ul

Da, de la ala este. Versiunea asta a incetinit extraordinar de mult computerele.

Muta-te pe WIn 8.1. Mi se pare cel mai reusit (ATENTIE, 8.1 NU 8)

| Monyyyyy explică (pentru Bogdan70001):

Și dacă se va face 1904 nu va merge mai repede? Adica nu asta e logica? Cu cât este mai noi cu atât mai rapid

| Monyyyyy explică (pentru Bogdan70001):

Se poate strica dacă las așa?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Monyyyyy):

Nu dracu normal ca nu va fi mai rapid laughing) Orice update ingreuneaza putin dispozitivul si pe telefoane si pe calculatoare etc. laughing

Plus de asta asta si vor ei sa faca.NU VA EXISTA WINDOWS 100. Si tunci, logic ca vor ingreuna sistemul ca tu sa-ti iei alt PC si sa cumperi din nou licenta

Du-te odata pe Windows 8.1

| Monyyyyy explică (pentru Bogdan70001):

Deci Windows 8.1 aparține tot de Windows 10 scuze ca te deranjez cu astfel de intrebari dar nu ma pricep așa bine.Mi se pare ca sunt niște ticăloși

| Ionut231312 a răspuns (pentru Monyyyyy):

Windows apartine Microsoft, acestia au creat ambele windows-uri, iar in cazul in care nu doresti sa te joci pe el poti instala windows 8.1. Windows 10 are avantaj ca are directx 12.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Ionut231312):

Crede-ma ca absolut orice joc ar vrea sa joace pe WIn 10 merge si pe WIn 8.1

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Monyyyyy):

Nu,ambele apartin Microsoft.

Windows 8.1 va primi decat actualizari de securitate, iar avand in vedere ca WIndows-ul va ramane la WIndows 10, ca sa-si scoata banii il vor ingreuna pe acesta ca tu sa-ti iei alt PC si pe urma din nou licenta

Dar din nou Windows 8.1 nu va fi afectat de asta deci poti sa-l iei fara probleme

| Ionut231312 a răspuns (pentru Bogdan70001):

Joaca tu jocuri facute special pe directx 12 pe windows 8.1 si dupa spune-mi cum merge happy

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Ionut231312):

Da-mi tu exemple de astfel de jocuri