| Răduca_Claudiu_1998 a întrebat:

De ce atunci cand dau drumul calculatorului mi se aprinde monitorul dar palpaie in colt sus un punct si nu mai pot face mimic?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti apare o liniuta practic gen "_", pentru ca nu ai windows, ti s-au sters/corupt fisiere importante ale sistemului de bootare mai ales, system32 si multe altele. Incearca cum au spus ceilalti useri sa-l duci pc-ul intr-un service specializat de computere, ca sa iti reinstaleze/verifice HDD ca altceva cred sigur ca nu ai.

4 răspunsuri:
| wazza a răspuns:

Exista 2 variante, ori calculatorul e stricat, ori monitorul. eu zic sa faci proba cu alt monitor, daca merge, atunci problema e la monitor. daca nu, inseamna ca e de la calculator asa ca iti recomand sa l duci la un service sa vezi ce are

| Răduca_Claudiu_1998 explică (pentru wazza):

Am incercat cu 3 monitoare

| dannyel86 a răspuns:

E clar o problema de sistem. Trebuie analizat intr-un service.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un punct sau o linie orizontala? Daca e o linie ti s-a bulit mediul de stocare pe care ai instalat sistemul de operare. (HDD, SSD etc.)
Incearca sa bagi un cd de reinstalat, daca ala merge dar da eroare la instalare e clar...