| ViktorVictor a întrebat:

De ce, calculatorul meu nu are " Windows Media Center"? Este Windows 7 Ultimate?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Ei folclorul ăsta.Să fie clar! Windows original NU e tot una cu cel licențiat, termen confundat de voi din neștiință. Windows-ul contrafăcut e ăla ce îl rezolvi cu programe ca rt7Lite cu care îi poți face ce vrei tu; de la scos părti din el cum ar fi Windows MCE la alte funcții, etc și poți introduce dll-uri cu cod mailițios, etc(degaba îți explic ca după ce replică ai dat îi clar că ești afon la IT) și cele payretet care e specific Windows xp și 8(că la 7 dacă ii faci asta înseamnă ca îți furi căciula singur) și anume unul original dar cu licență ce încalcă eula(chestia aia ce o bifați frără să o citiți și implicit habar să nu aveți la ce vă obligați și ce drepturi aveți) sau au mai fost folosite dar cum softul e copiat și pastat merge și pe altă copie, și cel licențiat adică cel original ce are o licență autentică genuie și este cumpărat.
Eu din nervoie că așa îi cu softurile de de depanare pentru Windows, intgrare drivere, etc, care merg numai pe Windows(ar fi culmea să ruleze pe Linux) folosesc un computer dual boot Windows 7 professional în trial aflat deja la a 5 lună de trial(skip rearm, e legal la fel ca și slmgr -rearm din cmd, comandă de care precis nu ai habar), deci LEGAL și fără să îi bag seriale sau loadere sau alte prostii de astea, asă cum ziceam de nevoie căîl folosesc ocazional doar pentru a efectua ceea ce mă interesează și Desktop Linux OS(un ubuntu based distro făcut de mine pentru mine) pentru uzul zinic.Deci cine o zis că îmi place sa cumpăr.Da nu zic că dacă ar merita wingozu banii și Gates nu ar fi multimilonar hai ca aș cumpăra licență, dar ca persoană fizică nu mă obligă nimeni și nici nu mkerită mașina asta de scos bani a Microsoft-ului nici 5 bani la cât de rudimentar e, nesigur, colcăie de viruși, te poate lăsa la greu oricând, etc.Ca firmă deja se schimbă treaba acolo trebuie licență obligatoriu pe orice soft vrei să folosești și e comercial.
Deci nici eu nu dau bani pe windows, dar în schimb îl folosesc legal și numai soft oppen source care e gratis, liber și legal.Se poate și fără să furi; la fel și jocurile care sunt multe gratis și legale, dar alae nu vă plac numa ale furate...ei ei.Succes

10 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu, e Windows 7 professional sau e windows contrafăcut, probabil descărcat de pe serveru ăla unde toți vreți invitații(de inconștienți ce sunteți, de aș aputea aș scoate o lege ca să interzică accesul la internet celor ce descarcă și folosesc soft contrafăcut, că din cauza voastră se unmple internetul de viruși, că prin voi se propagă pe net). Dacă știi precis că e originalul îl poți instala.Este acolo la programle opționale de windows.Succes

| taken a răspuns (pentru DeyCj):

Suntem saraci lupule, de abia avem bani sa platim abonamentul la Net, de unde bani pentru windows cu licenta? Descarcam si noi de pe unde putem.Tu spui sa folosim linux dar noi suntem cu jocurile.

| DeyCj a răspuns (pentru taken):

Știu.Din păcate și pierederea de timp trebuie plătită. gamming-ul mi se pare o pierdere de timp.Nu vă pot întelege ce va placă să vă pierdeți viața jucăndu-vă când puteți să valorificați timpul ăla pierdut în ceva productiv.Și mai și furați, da măcar de a-ți fura cu cap nu ca țaranii cum ar fi soft contrafăcut(ceea ce nu e tot una cu unul pyarătat sau licențiat, dar cum folclorul și spiritu de turmă la români e baza vi s-o însușit eronat niște termeni care după voi e e unu și același lucru; soft licențiat-care e cel cu licență cumpărat din magazin sau de pe net; soft pyrătat care este acel soft original dar are licență falsă sau încalcă eula(chestia aia ce nu o citiți când instalați software, de fraieri ce sunteți că habar nu aveți la ce vă obligați) și soft contrafăcut-cel mai periculos și anume este modificat strucutral de regulă pentru a introduce cod malițios în dll-uri astfel propagând virușii pe internet prin mirajul inconștienților ce la descarcă și folosesc că la ei „a mers"; și normal că nu ei au fost ținta virușilor că altul care face de exemplu transferuri bacare pe net, astfel că prin voi ce folosiți astfel de softuri se propagă virușii și atacă pe alții.Ar fi bine să va interzică accesul la internet pe 2 ani la ăștia care folosesc așa ceva, că meritați pe deplin astfel de restricții, că voi sunteți vinovații propagării virușilor nu cei e vi dau) ce provine de pe serveru ăla unde toți vreți invitații de inconștienți ce sunteți.Se poate fura si cu cap nu ca ciobanu.Aste e lume Windows, lume limitată de ban și de calitate prostă, că e industrie=>mult și prost=> soft instabil, etc.

| taken a răspuns (pentru DeyCj):

M-am gandit eu ca ai sa ma certi.

| DeyCj a răspuns (pentru taken):

Dezavantajul scrisului, că de multe ori din grabă uit semnele de puctuație și iese ce iese.Asta așa că esți un user simpatic(nu te gândi la ce nu mă gândesc eu ok?). Succes

| DjZen a răspuns (pentru DeyCj):

Ok vad ca tie iti place sa cumperi. Nam nimic impotriva dar nu toti avem bani pentru windows original. Ma-m interesat de windows 7 ultimate si costa 1700 de lei. Nu poti isi permit sa dea 1700 de lei pe windows original. Gandeste si tu putin. In legatura cu jocurile mai sunt si de distractie sau recreere.

| ViktorVictor explică (pentru DjZen):

Dar eu nu vreau sa-l cumpar! vreau sa-l descarcat de pe net!

| DjZen a răspuns (pentru ViktorVictor):

Stiu asta am inteles se poate gasi foarte usor pe net dar eu am explicat pentru lupusinguratic, pentru ca nu isi permite nimeni sa dea 1700 de lei pentru asa ceva ma rog doar daca esti exclusivist si tiai dori asa ceva din totdeauna

| DeyCj a răspuns (pentru DjZen):

Ei folclorul ăsta.Să fie clar! Windows original NU e tot una cu cel licențiat, termen confundat de voi din neștiință. Windows-ul contrafăcut e ăla ce îl rezolvi cu programe ca rt7Lite cu care îi poți face ce vrei tu; de la scos părti din el cum ar fi Windows MCE la alte funcții, etc și poți introduce dll-uri cu cod mailițios, etc(degaba îți explic ca după ce replică ai dat îi clar că ești afon la IT) și cele payretet care e specific Windows xp și 8(că la 7 dacă ii faci asta înseamnă ca îți furi căciula singur) și anume unul original dar cu licență ce încalcă eula(chestia aia ce o bifați frără să o citiți și implicit habar să nu aveți la ce vă obligați și ce drepturi aveți) sau au mai fost folosite dar cum softul e copiat și pastat merge și pe altă copie, și cel licențiat adică cel original ce are o licență autentică genuie și este cumpărat.
Eu din nervoie că așa îi cu softurile de de depanare pentru Windows, intgrare drivere, etc, care merg numai pe Windows(ar fi culmea să ruleze pe Linux) folosesc un computer dual boot Windows 7 professional în trial aflat deja la a 5 lună de trial(skip rearm, e legal la fel ca și slmgr -rearm din cmd, comandă de care precis nu ai habar), deci LEGAL și fără să îi bag seriale sau loadere sau alte prostii de astea, asă cum ziceam de nevoie căîl folosesc ocazional doar pentru a efectua ceea ce mă interesează și Desktop Linux OS(un ubuntu based distro făcut de mine pentru mine) pentru uzul zinic.Deci cine o zis că îmi place sa cumpăr.Da nu zic că dacă ar merita wingozu banii și Gates nu ar fi multimilonar hai ca aș cumpăra licență, dar ca persoană fizică nu mă obligă nimeni și nici nu mkerită mașina asta de scos bani a Microsoft-ului nici 5 bani la cât de rudimentar e, nesigur, colcăie de viruși, te poate lăsa la greu oricând, etc.Ca firmă deja se schimbă treaba acolo trebuie licență obligatoriu pe orice soft vrei să folosești și e comercial.
Deci nici eu nu dau bani pe windows, dar în schimb îl folosesc legal și numai soft oppen source care e gratis, liber și legal.Se poate și fără să furi; la fel și jocurile care sunt multe gratis și legale, dar alae nu vă plac numa ale furate...ei ei.Succes

| Andy091193 a răspuns:

Pentru ca asa e setul, nu toate au, doar unele.

| unudoi a răspuns:

Trebuie sa faci update la Windows, ca sa-ti instaleze in automat ce iti lipseste in PC.