| florinpetrache5314 a întrebat:

De ce când stau pe Mozila pe Facebook stau 10 secunde și după ce dau sa deschid o filă noua (, Google de exemplu)îmi zice Conexiunea A Expirat?

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Salut!
Exista mai multe cauze posibile pentru aceasta problema. Pentru a spune un diagnostic corect executa urmatorii pasi :
1. Deschide CMD (apasa Windows + R, tasteaza "CMD", apasa Enter )
2. Scrie "ping 8.8.8.8 -n 20", apasa Enter
3. Copiaza ce scrie de la "Ping statistics for 8.8.8.8:" in jos si trimite-mi un reply la acest raspuns.

exemplu :

Ping statistics for 8.8.8.8:
Packets: Sent = 20, Received = 20, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 34ms, Maximum = 40ms, Average = 36ms

Multumesc de intelegere! Astept raspunsul.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Wifi inchide si deschide roterul

| mr009 a răspuns:

Ceva bug în program, încearcă o reinstalare/actualizare. Sau ai internet foarte slab. Vorbește cu un informatician.