Întrebare recomandată | RaVuL a întrebat:

De ce nu ma lasa sa instalez driverul de sunet! Ii dau instalare si la jumatea instalarii se reseteaza pc. si cand porneste nu isi continua instalarea.
Placa de baza Asus p4p800 VM/S
Placa de sunet : Intel 82801EB ICH5 AC'97 Audio Controller [a2/a3]

6 răspunsuri:
| DoRu a răspuns:

E o problema cu placa de retea. Ce Windows ai? Instaleaza programul asta: http://www.3dpchip.com/3dpchip/3dp/chip_down_en.php iti recunoaste imediat driverele dai un click sau dublu click pe placa audio si iti da link de download si ai rezolvat! Sper ca ti-am fost de folos! Bft

| taken a răspuns:

Ce windows ai? Vad aici ceva pentru XP.
http://drivers.softpedia.com/......3538.shtml
Click pe download, apoi click in dreapta pe External Mirror 1.

| Razvanp69 a răspuns:

Marea majoritate a placilor de baza Asus au aceeasi problema cu placa de sunet.
Este posibil sa ai nevoie de Microsoft UAA
1) dezinstaleaza orice driver de sunet pe care il ai
2) downloadeaza Microsoft UAA pentru ce sistem de operare folosesti (windows xp, 7, linux...)
3)instalezi si dai restart
4) te duci in device manager click dreapta pe ala de sunet dupa dai update driver si cred ca e rezolvata problema
PS: daca nu merge mai stiu o solutie

Te v-a ajuta acest link

http://drivers.softpedia.com/......3538.shtml

Ai ceva programe gen driver pentru Windows Xp Bafta;).

| RaVuL explică (pentru AndroidScanner):

Am incercat cu soundmax si zice ca driverul nu e compatibil cu placa de sunet

| danikee a răspuns:

Cred ca ai o problema la PC. Nu ar trebui sa se reseteze si cauza ar fi ca procesorul este suprasolicitat cand instalezi ceva iar cand ajunge la o anumita temperatura se reseteaza automat. Incearca sa instalezi driverele cu programul Driver genius. Cauta o versiune care include si crack si o sa mearga. Bafta happy