| Next_Ayy_1998 a întrebat:

De ce nu-mi pot instala placa video, adica ea merge instalata, dar daca o instalez am un lag infect si nu pot sa fac nimic nici sa intru pe mess ca se blocheaza. Placa mea video este WinFast 8600 THD (de 512) thinking

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Poti incerca ca ultima solutie. Eu am avut o asemenea placa (exact) si s-a dovedit in final ca era defecta. Cativa condensatori arsi (umflati) pe placa.
De la socuri de tensiune. Nu spun ca la tine e la fel.Nu ai nimic de pierdut instaland driver-ul. Nu stiu ce sistem ai, dar incearca sa instalezi si CD-ul placii de baza.(daca-l ai). Verifica si placa video (scoate-o si uita-te la ea).
In final dup acum ti-am zis instaleaza din nou windows si vezi daca windows isi gaseste un driver pentru placa. W7 are, XP nu) si vezi daca functioneaza bine cu driverul windows-ului. La anumite jocuri nu o sa functioneze prea bine, dar faci un test. Dupa care instalezi driver-ul. NU instalezi niciun program. Daca se blocheaza, e defecta.

4 răspunsuri:
| DiamondEyes a răspuns:

Ai cumparat-o recent?

| Next_Ayy_1998 explică (pentru DiamondEyes):

Nu, o am de ceva timp si recent a inceput sa-mi faca problemele astea.

| Next_Ayy_1998 explică (pentru horia2012):

Si daca nu merge il formatez iar?straight face

| horia2012 a răspuns (pentru Next_Ayy_1998):

Poti incerca ca ultima solutie. Eu am avut o asemenea placa (exact) si s-a dovedit in final ca era defecta. Cativa condensatori arsi (umflati) pe placa.
De la socuri de tensiune. Nu spun ca la tine e la fel.Nu ai nimic de pierdut instaland driver-ul. Nu stiu ce sistem ai, dar incearca sa instalezi si CD-ul placii de baza.(daca-l ai). Verifica si placa video (scoate-o si uita-te la ea).
In final dup acum ti-am zis instaleaza din nou windows si vezi daca windows isi gaseste un driver pentru placa. W7 are, XP nu) si vezi daca functioneaza bine cu driverul windows-ului. La anumite jocuri nu o sa functioneze prea bine, dar faci un test. Dupa care instalezi driver-ul. NU instalezi niciun program. Daca se blocheaza, e defecta.