| LaviniuA a întrebat:

De ce nu se va mai putea mina Ethereum in curand?
De ce va fi tot mai greu sa se mimeze crypto curand?

Alta întrebare: Ce este stakingul?

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Probabil pentru ca lumea si-a dat seama ca crypto nesupraveghiat are potential de teapa cosmica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca este bazat pe Bitcoin. Cum minezi Bitcoin? Te folosesti de hardware pentru a rezolva niste probleme/calcule. Totusi exista un numar limitat de probleme/calcule si deja sunt pe terminate asa ca in curad nu se va mai putea mina Bitcoin sau orice alta cryptomoneda bazata pe Bitcoin.
Probabil se vor gasi niste solutii artificiale/alternative dar nimic nu este sigur.
Asta este o explicatie rudimentara.

| LaviniuA explică (pentru anonim_4396):

Mersi frumos pentru explicație. Dar alte monede ce nu se bazează pe Bitcoin se vor putea mina in continuare deci? Care ar fi acestea?