| Stefan927 a întrebat:

Salut TPU, am o întrebare, as vrea sa răspundă la întrebarea asta doar cei care se pricep, bun, as vrea sa creez un NFT, am mai auzit de ele dar nu le-am dat importantă, dar ma gândesc sa creez un NFT. Am doua întrebări
1. Trebuie sa am ceva Ethereum pentru a putea crea acel NFT sau pot sa am si 0 Ethereum?
2. Dacă reușesc sa vand un NFT sa zicem pe 0.3 Ethereum si mi se salvează pe wallet-ul „METAMASK", pot sa transform acei Ethereum in bani reali si să-i ii scot printr-un card (sau alta metoda)?

1 răspuns:
| KR0N5TADT a răspuns:

NFT-urile sunt un mijloc eficient de spălare a banilor. Se fac jocuri pe interese și chiar nu contează că ceea ce a creat X este o mare porcărie.