| AntonioDumeIoan a întrebat:

De ce numai cand am laptopul la incarcat imi merge turbo boostul model cpu i52450M model laptop ProBook6460b? As putea sa il fac sa mearga si cand laptopul nu este la incarcat?

6 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Salut!
Windows are 3 planuri customizabile de energie :

- Balanced
- Power Saving
- High Performance

Intra in Control Panel -> Hardware -> Power Options
In cazul in care singura optiune disponibila este Balanced / ECO apasa pe "Create a Power Plan" -> High Performance -> Next.

Mult noroc!

| AntonioDumeIoan explică (pentru PainTech):

Pai chestia asta am facut-o de mult si tot asa face

| PainTech a răspuns (pentru AntonioDumeIoan):

E posibil sa ai optiune in BIOS Setup, la CPU sau ACPI, dar ma indoiesc.

| AntonioDumeIoan explică (pentru PainTech):

O sa verific daca nu o sa fie înseamnă că ar trebui sa fac update bios

| iwefgOficiall a răspuns:

Cand e pe baterie nu are suficient curent bateria si an unele cazuri poate sa se strice ceva an el lasa-l sa mearga normal.

| Ionut231312 a răspuns:

Atunci când nu este la încărcat este laptopul dat automat pe economisire energie...Nu ai cum sa scoți chestia asta și nici sa folosești boostul.