| KATTY_9143 a întrebat:

De ce pentru a inchide calculatorul se apasa mai intai
"START"?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca windows sucks... e ilogic sa apesi start pentru a sfarsi ceva, dar na, life's cruel!

get an apple laughing

15 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Daca nu iti convine sa apesi pe start, eu un buton mare cat capu tau pe unitate, apesi pe el si se stinge! sofisticat nu?

| sinblade27 a răspuns:

Exista mai multe variante de shutdown. start shutdown alt+f4 alt+ctrl+del si selectezi shutdown apesi butonul de poarer. o data ca daca il tii mai mult de 8 sec se inchide fortat. cel cu start shutdown e unul din cele mai folosite

| AdiSR a răspuns:

Dacă de acolo îi începe meniul. Poţi să intri în task manager să-l închizi şi să eviţi "START". Sau cu alt + F4 pe desktop.

| valy a răspuns:

Pai nu este neaparat. poti folosi tastatura. dai alt f4.si alegi cu sagetile shut down.si se inchidewinking

| Mihai03 a răspuns:

Poti apasa de pe tastatura butonul steag si apoi apesi u, daca nu vrei sa apesi pe Start.

| SnicK a răspuns:

Pentru ca asa se numeste, de obicei pe Desktop nu se pun o gramada ci doar My Computer, la alti e doar My Computer si Recycle Bin, asa ca de acolo incepi din START.
Si Startu te duce la SHUT DOWN.
Daca esti la o cursa? De ce incepi cu Start ca sa ajungi la FINISH ( SHUT DOWN)...

| SRJ a răspuns:

Salut,

se acceseaza "Start" pentru a intra in fascinantul si surprinzatorul meniu al sistemului de operare MS Windows. Treci peste bariera numita discrepanta si admite faptul ca ii dai Shutdown, chiar daca ajungi acolo prin "Start".

PS: Ai vrea sa fie "Shutdown" in loc de "Start"? Atunci intrebarea era: "De ce nu se inchide cand ii dau "Shutdown?!"

| PaulB a răspuns:

Stange-l direct de la buton laughing

| Psycho a răspuns:

Bună bună asta laughing nu m-am gândit niciodată...

| Asdgjkjgs a răspuns:

Daca nu vrei sa mai apesi start foloseste combinatia Alt+F4 si il vei inchide mai usor

| Cristinaaa a răspuns:

Dar nu neaparat se apasa pe start
eu de ex nul inchid din start eu din tastatura
sunt 3 butoane langa beculetele alea 3 care se aprind, eu dau pe al treilea in forma de cerc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pei dar cum ai vrea sa-l inchizi?laughing Sa se inchida automat cu telecomanda?laughing

| yuyubarbie19 a răspuns:

Pentru ca acolo cgasesti unde poti inchide calculator

| sergiu_4172 a răspuns:

Pentru ca asa a fost denumit meniul ala. Daca ai windows xp apasa tasta WIN iar apoi de doua ori U, si se inchide.

| YBlog.Tk a răspuns:

Cand cineva pune o intrebare putin mai inteligenta toti retardatii dau raspunsuri idioate... straight face