| Ibrahimovic a întrebat:

De ce porneste greu pc-ul?(am windows xp). Adica se incarca chestia aia de la windows xp, apare welcome(astea fara sa dureaze prea mult), dar dupa ce apare desktop-ul dureaza foarte mult(cam 10 minute) pana incep sa ruleze: Yahoo! Messenger, antivirusul si toate alea care se pornesc de obicei.
Daca incerc sa le pornesc eu dand dublu click pe ele pe desktop, se blocheaza pc-ulstraight face Ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Vezi pe privat ca am trimis ceva ce te poate ajuta.

10 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Ce configuratie ai?

| onasis1961 a răspuns:

Curata-l de virusi, daca nici asa nu merge mai rapid, reinstaleaza windowsul

| Ibrahimovic explică (pentru onasis1961):

De curand am reinstalat windows-ul si am sters tot ce era in partitii atunci...

| stlucian a răspuns (pentru Ibrahimovic):

Curata cum am spus cularele depe procesor si placa video

| onasis1961 a răspuns (pentru Ibrahimovic):

Vezi pe privat ca am trimis ceva ce te poate ajuta.

| stlucian a răspuns:

Curata cularele depe procesor si placa video in caz ca nu ai facut-o de mult(6-12 luni dupa caz). Apoi verifica ce ai pornit in start-up si elimina de ce nu ai nevoie permanent(yahoo, antivirus, skype etc.).Si o defragmentare la partitia "C" ar putea ajuta.Muta fisierele mari din "C" in "D". Scaneaza de virusi.Merit funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca programul Soluto, programul identifica ce programe iti apar la startup si poti sa reduci din ele dupa care o sa iti faca o comparatie intre startup normal si cu soluto.Recomand sa incerci programul daca merge tot la fel reinstaleaza windowsul.Bafta!

| P1x3lMD a răspuns:

Schimba windowsul pentru inceput, apoi daca nu se primeste du-l la specialisti.Trebuie sa fie plin de virusi cred sau sa fie plina memoria cu tot felul de jocuri asa?

| P1x3lMD a răspuns:

Daca ai multe jocuri si nu ajunge destul spatiu incearca sa stergi cea mai mare parte din ele, daca totusi e plin cu virusi cred ca nici antivirusl nu-ti va ajuta.Schimba windowsul pentru inceput.

| ℓσяєภยş a răspuns:

Du computerul la cineva care stie sa se descurce, poate ca ai virusi de la atatea chestii downloadate...

| ItiDauClasa a răspuns:

Se poate sa ai multe shorcaturi pe dekstop si din asta se misca greu ca si mie!
Sper ca te-am ajutat FUNDA!