| Boyka2018 a întrebat:

De ce pozele facute cu un samnsung incep sa se strice, apare jumate poza jum gri?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Copile, du-te acasa si nu mai spune vrajeli.
1. Pe TPU faci ce vrei dar vei suporta consecintele.
2. Trait-am s-o vad si p-asta. Cum Dumnezeu reusesti tu sa scoti capacul si sa scoti si camera fara sa desurubezi nimic si fara sa dai jos carcasa interioara protectoare?
Dintre toate... doar recomandarea ta mi se pare cea mai "potrivita"... Mai copile, singurul lucru care poate exploda la dezasamblarea unui telefon este bateria, si asta numai si numai daca este scurtcircuitata (probabilitate 0 pentru ca bateria este prima componenta ce este dezasamblata). Nimic in plus nu va face ca dispozitivul sa explodeze.
Asa ca te rog, stai in sfera ta de nestiinta infinita si nu mai indruma oamenii in a-si distruge dispozitivele.
3. Nu mai folosi Caps, distrugi atentia iar celui care citeste raspunsul tau, ii vai da impresia ca "tipi". (Mica paranteza: din acest motiv eu nu mai folosesc Caps + ca da o senzatie de calmitate; Daca l-as fi folosit, pana acum mi-ai fi crezut un disperat.).
Si 4. Cel care intreaba are liber drept de a alege cel mai calitativ raspuns in raport cu intrebarea sa. Nu este nevoie sa fortezi persoana in a-ti oferi funda desi continutul raspunsului tau este foarte slab calitativ, si asta fara sa realizezi.
Mai pe scurt, documenteaza-te si nu mai induce oamenii in eroare.

5 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Ai un virus sau bug in sistem

| Illuminati2016 a răspuns:

Ceva bug funda?

| SkizyFTW a răspuns:

1.Pe TPU nu se scrie prescurtat, citeste regurile
2.Da capacul jos si incearca cu cv ascutit sa scoti camera[ITI RECOMAND SA TE DUCI LA UN SERVICE Ca sa nu-ti explodeze telefonul.
3. Funda daca te-am ajutat

| Boyka2018 explică (pentru SkizyFTW):

Ai innebunit ma?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Boyka2018):

Referitor la problema ta, mergi la un service autorizat.
Se poate ca programul "Camera" sa aiba erori sau conflicte.

| LPCTSTR a răspuns (pentru SkizyFTW):

Copile, du-te acasa si nu mai spune vrajeli.
1. Pe TPU faci ce vrei dar vei suporta consecintele.
2. Trait-am s-o vad si p-asta. Cum Dumnezeu reusesti tu sa scoti capacul si sa scoti si camera fara sa desurubezi nimic si fara sa dai jos carcasa interioara protectoare?
Dintre toate... doar recomandarea ta mi se pare cea mai "potrivita"... Mai copile, singurul lucru care poate exploda la dezasamblarea unui telefon este bateria, si asta numai si numai daca este scurtcircuitata (probabilitate 0 pentru ca bateria este prima componenta ce este dezasamblata). Nimic in plus nu va face ca dispozitivul sa explodeze.
Asa ca te rog, stai in sfera ta de nestiinta infinita si nu mai indruma oamenii in a-si distruge dispozitivele.
3. Nu mai folosi Caps, distrugi atentia iar celui care citeste raspunsul tau, ii vai da impresia ca "tipi". (Mica paranteza: din acest motiv eu nu mai folosesc Caps + ca da o senzatie de calmitate; Daca l-as fi folosit, pana acum mi-ai fi crezut un disperat.).
Si 4. Cel care intreaba are liber drept de a alege cel mai calitativ raspuns in raport cu intrebarea sa. Nu este nevoie sa fortezi persoana in a-ti oferi funda desi continutul raspunsului tau este foarte slab calitativ, si asta fara sa realizezi.
Mai pe scurt, documenteaza-te si nu mai induce oamenii in eroare.