| myky75 a întrebat:

De ce se blocheaza computeru cand introduc an unitatea optica un dvd de 8.5 g cu windows botabil pe el? La fel face si cand folosesc memory styk de capacitate mai mare.Este un Acer aspire m1610 cu procesor Intel celeron, 2g.Va multumesc.

5 răspunsuri:
| psihopatik a răspuns:

Trebuie sa scoti autorun-ul
http://support.microsoft.com/kb/126025

| Cage_Theodore_1996 a răspuns:

Pentru ca nu stii romana corect.

| myky75 explică (pentru Cage_Theodore_1996):

Ce vrei sa spui cu "nu stii romana",istetule? Eu aveam nevoie de o andrumare ip, si nici decum gramaticala, si an plus de asta eu locuiesc an Italia unde am facut si scoala, dar si cu romana cred ca m-a descurc destul de bine, nu stiu ce ai vazut tu!

| Cage_Theodore_1996 a răspuns:

Daca vrei tu. ai un dvd bootabil, sa zicem ca sigur e bootabil si n-are cum sa nu mearga. scoti autorunul si cand dai restart la PC, o sa-ti apara acolo sa apesi pe f8 sau f9. te descurci tu.

| myky75 explică (pentru Cage_Theodore_1996):

Nu m-am exprimat eu bine, stiu cum se boteaza si se instaleaza windows-ul, eu nu vroiam sa instalez de pe acel dvd doar l-am introdus an unitatea optica pentru a vedea ce este pe el si computeru a anceput sa caute pana s-a blocat, a trebuit sa restartez sistemul ca sa-si revina.Asa se antampla si cand introduc un memory styk mai mare de 2g.Mersi mult