| qwerty1337 a întrebat:

De curand mi-am luat un laptop si il folosesc doar acasa, cum trebuie tinut? Ma refer la baterie
Il incarc il scot, sau il tin numai la curent cu bateria scoasa?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Daca vrei autonomie crescuta a beteriei, iti recomand sa scoti bateria din laptop, pentru ca mai mult o uzezi, iar in timp ( aprox 1 an ) nu te mai duce nici 30 minute. Eu am un laptop de 2 ani, si iti spun sincer, cand stau cu laptop-ul acasa, ii scot bateria. Nu are rost sa o tin la incarcat non-stop, plus ca se mai si incalzeste in sesiunile de gaming. iti recomand sa mergi pe baterie doar atunci cand pleci cu laptop-ul undeva, sau atunci cand ai pene repetate de curent..atunci e bine. Bft! happy

3 răspunsuri:
| lBroken69 a răspuns:

Tii bacteria in el.Pui incarcatorul si nu il scoti. Daca umpli bacteria, dupa scoti incarcatorul pana se descarca, laptopu-l se strica. Daca faci cum iti zic eu, el nu se alimenteaza din baterie ci de la incarcator, iar bacteria nu este solicitata. Funda?

| MrAnonym a răspuns:

Nu.Poti sa il tii mereu incarcat.Eu asa fac. Pina cind nu s-a stricat nimic.

| qwerty1337 explică:

Deci, scot incarcatorul doar dupa ce bateria este incarcata? laughing nu am inteles prea bine