| ascovit a întrebat:

De fiecare data cand incerc sa imi pun muzica pe cardul de la telefon imi apare ca "discul este protejat la scriere" si nu imi pot pune muzica/poze sau alt tip de fisiere pe card. Imi poate explica si mie cineva de ce si ce pot face pentru a reusi? >:"

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Scoate cardul din telefon, baga-l intr-un adaptor de card si vezi ca are un butonas pe una din parti. Ca sa fie deblocat trebuie sa fie butonasul inspre contacte.

| ToțiPentruUnu99 a răspuns:

Pai modificai numele sau cauta la setari sa dezactivezi acest protejator cum sa zic, sau siteul care descarci e de virusi sau ceva. Daca e cauza asta, cel mai bine copiaza linkul de pe youtube de la muzica respectiva, scrie pe google youtube convert pune linkul apasa convert si apoi download acolo, poate merge

| HailSithis a răspuns:

E modul complicat al telefonului de a zice,, Acest card este incompatibil cu format in care am fost eu construit draga asa ca scoate-l odata!,, Acum serios cumpara alt card daca problema persista contacteaza un spcialist IT

| ascovit explică (pentru HailSithis):

Telefonul imi cteste cardul, nu am nici macar o problema, ma refer atunci cand incerc sa imi pun muzica de pe computer pe card... imi apare ca "discul este protejat la scriere". Am incercat si cu un card mai vechi si imi apare la fel... habar nu am de ce sad

| alexalex244 a răspuns:

Cardul e incompatibil