| Wehrmacht a întrebat:

De obicei deschid tot ce e video si audio media player cand dau dublu clik pe ele.Acum cateva zile am instalat winamp iar azi l-am sters.Acum nu mai pot deschide muzica sau video decat daca selectez open with si aleg cu ce vreau sa il deschid.Problema e ca tot ce era video si il deschideam de pe net il lu a cu media player iar acum nu mai vrea sa deschida.Cum fac sa deschida automat cu media player?

Răspuns Câştigător
| AlexaS a răspuns:

Dai click dreapta pe o melodie intri la Propertie(proprietati) si la general ai in dreapta Change dai acolo si o sa iti apara o lista cu ce sa deschizi si selectezi ce vrei si o sa se schimbe la toate melodiile
si la fisierele video faci la fel(intri si schimbi ca la melodie si o sa se schimbe la toate) pentru ca la ele nu se schimba o data cu melodiile

2 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Lasa-mi id-ul pe privat.

| Kattan a răspuns:

My Computer -> Tools -> Folder Options -> File Types si cauti acolo in lista.mp3 si poti asocia un program care sa deschida fisierele respective. Sau poti cauta in setarile programului cu care asculti muzica detalii despre asociarea programului cu fisierele respective.