| ucvfcsb a întrebat:

De unde pot descarca un Windows 7 bun?
(32biti)

17 răspunsuri:
| ucvfcsb explică (pentru taken):

Imi poti da mai multe detalii?

| taken a răspuns (pentru ucvfcsb):

Ai vazut filmuletul? Faci ce am facut eu acolo. Daca nu ai programul cu care sa descarci il poti lua de aici :
http://fastupload.ro/924c338a025d37182d6492485c3246a8.html
Sa-mi spui daca te-ai descurcat.

| ucvfcsb explică (pentru taken):

Am vrut sa imi dai mai multe detalii legate de windows, gen cat timp e valabil windows`u, cum il instalez k banuies k e diferit decat la xp...:d

| taken a răspuns (pentru ucvfcsb):

Il activezi cu Windows loader, setezi never check for updates si este valabil timp nelimitat..Cum se instaleaza vezi pe Youtube, gasesti mai multe tutoriale.
http://www.youtube.com/watch?v=s0kUFZ97qTU

| ucvfcsb explică (pentru taken):

Tu pe asta il folosesti? are varianta 32 biti? si problema driverelor? scuze ca pun asa multe intrebari, dar chiar vreau sa il fac sa mearga bine, sa nu mai am probleme cu calculatorul... se pune pe cd exact cum se pune si xp`u?

| ucvfcsb explică (pentru taken):

Windows loader asta de unde il iau sau ce este mai exact?:d

| taken a răspuns (pentru ucvfcsb):

Il pui pe un DVD (pe CD nu incape). Faci dvd bootabil la fel cum faci cd bootabil cu xp.Descarca loader de aici :
http://fastupload.ro/711553eca964f4253f25bc78c921450b.html
Dai dublu click pe el, il instalezi, dai restart si gata windows-ul este activat.

| ucvfcsb explică (pentru taken):

Instalez windows`u intru in chestia asta de o descarc si activez windows`u? o pun pe un stick separat, nu?

| ucvfcsb explică (pentru taken):

Si driverele?

| ucvfcsb explică (pentru ucvfcsb):

Cd-key cere?

| taken a răspuns (pentru ucvfcsb):

Nu il pui pe stick il tii in calculator pe o alta partitie nu pe cea pe care instalezi sistemul de operare. Dupa ce instalezi windows-ul intri acolo si-l instalezi.
Windows 7 poate gasi driverele necesare sistemului de operare si componentelor folosind functia Windows Updates. Evident cei care avem windows-urile piratate vom fi prinsi deci nu folosim aceasta cale.Trebuie sa stii ce placa de baza ai si ce placa video si le cautam pe Net.

| taken a răspuns (pentru ucvfcsb):

Nu cere CD-key.

| ucvfcsb explică (pentru taken):

Trebuie sa dezactivez functia Windows Updates de undeva?

| taken a răspuns (pentru ucvfcsb):

Click dreapta pe my computer,proprieties, click pe windows update, click pe change settings, selectezi never check for updates(not recommended), apoi dai OK.

| ucvfcsb explică (pentru taken):

Asta fac dupa ce instalez win, nu?

| taken a răspuns (pentru ucvfcsb):

Faci misto de mine? Bineinteles dupa.