| anonim_4396 a întrebat:

Deci a aparut jocul Watch Dogs si nu imi merge! Imi spune si mie cineva ce trebuie sa mai pun la PC ca sa mearga? Adica stiu ca trebuie sa mai pun 2 GB RAM, dar altceva?

PC :

- AMD RADEON 6670 HD
- 4 GB RAM DDR 3

Din CPU - Z :

~Motherboard~
Manufacturer : Gigabyte Technology Co.Ltd
Model : M68MT - S2P
Chipset : NVIDIA | GeForce 7025 | Rev : A3
Southbridge : NVIDIA | nForce 630a | Rev : A2
LPCIO : ITE | IT8720 |
~Bios~
Brand : Award software international inc
Version : F1
~Graphic Interface~
Version : PCI - EXPRESS
Link Width : x16 | Max Supported : x16

~General~
Type : DDR3 | Channel # : Single |
Size : 4 GBytes | DC Mode : ---
NB Frequency : 2008.8 Mhz

~Timings~

DRAM Frequency : 669.6 MHZ
FSB : DRAM : 3:10
CAS# LATENCY : 9.0 Clocks
RAS# TO CAS# DELAY : 9 Clocks
CYCLE TIME : 24 Clocks
BANK CYCLE TIME : 33 Clocks
COMMAND RATE : 1T

Sper ca am pus tot ce trebuie happy
Daca imi puteti recomanda niste chestii mai bune de cumparat...
-

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Placa video este foarte veche, nu e de mirare ca jocul nu vrea sa ruleze pe ea. Watch Dogs va fi unul dintre cele mai solicitante jocuri realizate, nici macar sistemele mid range de azi nu il vor putea rula stabil. Si tu te intrebi de ce nu il poti juca cu o placa video veche de 5 ani... Si da, iti trebuie alt procesor si 8 Gb RAM DDR3, pe langa o noua placa video.

Răspuns utilizator avertizat
| automobile a răspuns:

Watch Dogs merge doar pe sitemul 64x bits poate tu ai 32x bits...verifica