| anonim_4396 a întrebat:

Deci am facut aseara greseala de instala 2 antivirusuri.
.Iar dupa ce s-a instalat al doilea,m-am gandit sa-l dezinstalez pe primul, dar n-a mers.
Imi da eroarea asta: "Please wait until current program is finished uninstalling or being changed"...si nu mai am niciun alt program care se instaleaza sau mai stiu eu ce.
Si de parca nu era destul,cand vreau sa accesez vreun site, pur si simplu nu se incarca pagina.Am incercat sa-i dau restart si sa incerc sa dezinstalez antivirusul iarasi, dar imi da aceeasi eroare.
E vreo alta solutie in afara de a-mi reinstala windows-ul?

Răspuns Câştigător
| luky63 a răspuns:

Foloseste Appremover ( este si versiune portabila care nu cere instalare ). Iti scaneaza si depisteaza ce programe antivirus ai instalat. Dupa asta il alegi pe care vrei sa-l stergi si ai rezolvat. Avantajul ca acest program e special peentru asa ceva si dezinstaleaza fara sa mai lase amprente ale antivirusului. Bafta.

| anonim_4396 explică (pentru luky63):

Esti un salvator de vieti.:d Mersi mult.Am reusit.

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Despre ce antivirus e vorba?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Pai prima data am vrut sa verific ceva, asa ca am instalat avira.laughing
...iar apoi avast.Am facut-o lata.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program antivirus există mai multe posibilităţi:
1.Start/All Programs/programul antivirus şi Uninstall (dacă are această opţiune).
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul antivirus şi dai Remove.
3.Cauţi pe site-ul oficial programul lui de dezinstalare, de obicei se numeşte Removal Tool şi îl foloseşti.
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante, mai ales dacă n-ai găsit programul oficial de dezinstalare, descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante."

| pozeanimate a răspuns:

Intra in safe mode si dezinstaleaza