| vlad376_8745 a întrebat:

Sal TPU, pe messenger tot primeam un mesaj de la un prieten si nu intram. ingnoram mesajul si am intrat din greseala si acum trimite mereu un mesaj la toata lista... sad si nu stiu ce sa fac, oare daca dezinstalez si instalez din nou Yahoo Messenger merge? sau daca schimb din messenger 10 in 8 sau asa ...multumesc anticipat big grin

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Prietenul tau era virusat si acum l-ai luat si tu!
Descarca Malwarebytes Anti-Malware de aici http://fileforum.betanews.com/detail/Malwarebytes-AntiMalware/1186760019/1 si salveaza-l pe Desktop.
Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.(spune ce a gasit aici)
Nu merge cu dezinstalarea messului! Ti sau afectat registrii din windows!

Apache
| Apache a răspuns:

Toate solutiile de mai sus te scapa de acest virus! dar pe termen lung iti trebuie si un antivirus bun! eu iti recomand kaspersky!
1) tragi de aici trialul ( sau de pe alt site )
http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Kaspersky-Internet-Security.shtml
2) tragi programelul asta :
http://www.soft-linking.com/......ested.html
3) urmezi instructiuniile si. voila.ai 3600 de zile gratis :D

| Ronnix a răspuns:

Pentru a sterge virusul trebuie sa :
1) Downloadezi Malwarebytes Anti-Malware 1.46 ( http://www.besttechie.net/tools/mbam-setup.exe )
2) Instalezi programul si la sfarsit te asiguri ca ai bifat :
Update Malwarebytes Anti-Malware
Launch Malwarebytes Anti-Malware
3) Apesi Finish.
4) Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apasa pe Scan.
5) Dupa ce termina click pe OK si apoi pe Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi click pe Remove Selected.
O zi buna! :)

| powergirl a răspuns:

Ezi daca reinstastalez yahoo mess

| myDcg a răspuns:

Ia-ti un antivirus mai bun si nu vei mai avea probleme de gen, iar atunci cand mai primesti astfel de mesaje pune si tu o intrebare simpla.e Virus? tongue, in rest toate cele bune!

| Smyley_1604 a răspuns:

La fel cum a zis prietenul nostru trebuie sa :
Pentru a sterge virusul trebuie sa :
1) Downloadezi Malwarebytes Anti-Malware 1.46 ( http://www.besttechie.net/tools/mbam-setup.exe )
2) Instalezi programul si la sfarsit te asiguri ca ai bifat :
Update Malwarebytes Anti-Malware
Launch Malwarebytes Anti-Malware
3) Apesi Finish.
4) Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apasa pe Scan.
5) Dupa ce termina click pe OK si apoi pe Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi click pe Remove Selected.
O zi buna! :)