| TupacShakur a întrebat:

Deci: am mai multe intrebari:
1) care este cea mai buna firma de hard diskuri?
2)care este diferenta dintre hard diskurile Western Digital caviar blue si caviar green?
3)ce este viteza de buffer?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Desigur, doar ca va merge la 1. 5GBps in loc de 6, dar cum asta e doar viteza de transfer in rafala, nu e mare fis per total.

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

1. Nu exista asa ceva.
2. WD Blue e mai rapid si mai putin penal decit Green. Green-urile mor dupa maxim 2 ani daca le folosesti zilnic si nu dai disable la Intellipark.
3. Huh? Poate la cantitate te referi.

Răspuns utilizator avertizat
| TupacShakur explică:

Si inca ceva care sunt cele mai bune hard diskuri pentru gaming?

| KodrutZ a răspuns (pentru TupacShakur):

Pentru gaming iti pui frumos SSD daca vrei sa faci o treaba...

| TupacShakur explică (pentru KodrutZ):

Merge sa pui un hard disk sata 3 pe o placa de baza sata 1?

| KodrutZ a răspuns (pentru TupacShakur):

Desigur, doar ca va merge la 1. 5GBps in loc de 6, dar cum asta e doar viteza de transfer in rafala, nu e mare fis per total.

| psihopatik a răspuns:

1.Western Digital
2.cauti pe net si le compari
3.viteza maxima la care poate scrie hard-diskul