| Marymary05 a întrebat:

Deci, Am un smart tv LG care este conectat la router prin semnal wireless si eu vreau sa fac sa se vada ceea ce am pe monitorul calculatorului pe smart tv, cum sa fac asta fara cabluri HDMI? model : Smart TV Full HD LG 42LB630V, 106 cm

Răspuns Câştigător
| Alphawolf a răspuns:

Cu programul Nero MediaHome, dar pentru asta televizorul trebuie sa fie dotat cu DLNA(cred). Cauta indicatii in meniul televizorului.

| CMV1994 a răspuns (pentru Alphawolf):

Ba tu ori nu citesti bine ori halucinezi! Omul nu a zis daca tv-ul lui are sau nu DLNA. Daca spunea ii zice-am cum sa faca acea conexiune! El a zis doar de wi-fi. Atat

| Alphawolf a răspuns (pentru CMV1994):

Pai si atunci de ce te-ai bagat in seama cu "Nu poti!"? El a intrebat de o conexiune fara cabluri. Normal ca prin DLNA putea s-o faca, doar ca el probabil nu a stiut/auzit de DLNA. Daca stia de acea conexiune, nu mai intreba.
Si da, poate face acea conexiune, acel model(al lui) este dotat cu DLNA.

| Marymary05 explică (pentru Alphawolf):

Imi zici te rog cum sa fac asta, ma stradui de o saptamana

| Alphawolf a răspuns (pentru Marymary05):

Instalezi in PC programul Nero MediaHome 4, iar el iti va face acea conexiune. In program ai niste optiuni, ce si cat vrei sa share-zi(filme, muzica, poze).
Tinand cont ca si tv-ul meu e tot LG(smart, 3D), iar cei de la LG mi-au recomandat(in meniul tv-ului) programul Nero MediaHome 4 pentru a face acea conexiune, banuiesc ca si la modelul tau este recomandat acelasi program. Dar pentru a fi sigur... cauta tu indicatii in modelul tau, intra la Setari/Asistenta/Ghid de utilizare/Functie LG smart/Pentru conectare DLNA.

| Marymary05 explică (pentru Alphawolf):

Ok multumesc o sa incerc

| Marymary05 explică (pentru Marymary05):

Si apropo, prin acest mod pot sa pun filme cu tot cu subtitrare?

8 răspunsuri:
| CMV1994 a răspuns:

Nu poti! O solutie probabila ar fi sa setezi un streaming wifi pe PC care sa iti trimita acea informatie catre tv dar mai mult ca sigur ai avea parte de un decalaj audio/video de cateva secunde!

| CMV1994 a răspuns:

Tot ce trebuie sa stii despre DLNA! http://lgblog.ro/ce-este-dlna-cum-functioneaza-dlna.html