| Cucuriguuu a întrebat:

Deci daca cand pornesc pc-ul monitorul se aprinde dar spune ca nu e semnal si se stinge si ramane stans dar unitatea functioneza.Deci de la ce poate fi?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Placa video, placa de baza, monitorul.

primul pas e sa verifici cu alt monitor

| Cucuriguuu explică (pentru suntserios):

Placa de abza era arsa....am rezolvat

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil e procesorul.Asa am avut si eu, dar nu pot da decat cu presupusul.Scoate vreun sunet, bip, ceva? vreifica daca poti monitorul undeva. Daca se invart coolerele in mod normal placa de baza e buna.De cand face asa?

| michael5813 a răspuns:

Dupa ce pornesti unitatea, la scurt timp trebuie sa se auda un bip scurt! semn ca unitatea isi incarca programul. dac acel bip nu se aude inseamna ca memoria este miscata si trebuie reasezata corect. probabil ai mai lovit unitatea cu piciorul fara sa vrei si nah... se mai intampla sa miste ramii.

| 01rukia01 a răspuns:

Verifica daca e bagat bine cablul in unitatate sau in spate la monitor

| Pitagora a răspuns:

Cablu de conectare calculator monitor nu e pus bine

| dantextcontrolpsp a răspuns:

Cablul de conectare de la pc la monitor ori placa video, dar ma sigur cablul schimba cablul

| W3ZzoRe a răspuns:

Iati Alt PC tongue Ca si mie miso intamplat si o venit specialistu si o zis,, schimbal``

| bossulbossboss a răspuns:

Nu sunt bine bagate bine firele

| TheBlackSpade a răspuns:

Sigur e conectat bine monitorul?