| gmxromania78 a întrebat:

Diferenta dintre casti cu microfon mono si stereo. Care este? Vreau sa iau niste casti cu micorfon care sa se auda cad vorbesc foarte bine.

Răspuns Câştigător
| Cipri3101 a răspuns:

Pai. La castile mono se aude acelasi sunet in ambele casti, sunt bune pentru muzica de exemplu. Cele stereo se aude in fiecare casca diferit, de exemplu poti seta calculatorul ca intr-o casca saasculti muzica si intr-o casca stiri. Ele au o claritate mult mai bune decat cele mono si le poti folosi la orice. Eu le folosesc mult la Couner Strike pentru ca in casti se aude diferit si pot auzi din ce parte se trage de exemplu... Sper ca ti-am fost de ajutor... fundita?

| PaulCCraciun a răspuns (pentru Cipri3101):

Zi-mi si mie cum setezi sa ai sunete diferite in fiecare casca!?

| Cipri3101 a răspuns (pentru PaulCCraciun):

Pai nu se seteaza nimic... asa se aude la orice calculator / laptop / mp3 etc.
Doar bagi mufa si se aude stereo. daca sunt casti mono au alt fel de mufa.

| PaulCCraciun a răspuns (pentru Cipri3101):

Ziceai mai sus ca poti pune muzica intr-o casca si stiri in cealalta casca. asta am intrebat..cum faci asta. sunt curios. zi-mi si mie sa nu mor prost.

| Cipri3101 a răspuns (pentru PaulCCraciun):

Pai... trebuie sa ai doua programe (de ex. Winamp si Aimp) In unul pui muzica si dai balansul in stanga si in celalalt pui stiri di dai pe dreapta...

5 răspunsuri:
| Amaricai a răspuns:

Ia-ti cu stereo calitatea de sunet este mai buna de cat cea mono