| adybest15 a întrebat:

Dintre procesorul:Intel® CoreTM i5-480M 2.66GHz si procesorul: Intel® Pentium® Dual-Core P6200 2.13GHz care este mai bun si care este diferenta dintre ele.

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Cel de 2.66, e o diferenta de frecventa intre ele. Si apoi cel de 2.66 e generatia i5, mult mai noua si mai imbunatatita decat un procesor de tip dual-core.

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

I5 normal. Tehnologie mai noua, platforma de viitor, performante mult mai ridicate fata de dual-code.

| Ambiguitate a răspuns:

Daca ai sa cumperi o placa de baza cu cip nou, o sa fie perfect i5 scoti maxim de la ele, dar daca nu si ai o placa mai veche cumpara dual core p6200

| vladsoare a răspuns:

Primul e mai nou, de actualitate.
Al 2-lea e dual core, adica 2 microprocesoare de 2, 13 fiecare!
Acum depinde si ce placa de baza ai, chiar si RAMi etc.
Depinde ce vrei de la PC respectiv