| Andredrei a întrebat:

Dragi prieteni, a-si spune ca am o mica problma dar este cam mare! Acum un an am vazut ca am temepratura la procesor e 70-80 grade C mai nou mi-am luat programul speccy sa vad din curiozitate ce se mai intampla fiind curatat. Surpriza! La 2 -3 actiuni pe pc (Chrome,antivirus, Speccy) dragul meu pc are placa de baza incalzita la cam 80 de grade iar procesorul 86-90.
Tinand cont ca ma joc cs:go in fiecare zi un joc care cere destul de mult la caracteristici iar ale mele sunt cam asa : dual core 1.8 Ghz, 4GB ram [cooler stoc la procesor] si placa video de 256mb 128biti) pe scurt nu stiu cat mai rezista ce imi sugerati sa fac [l-am curatat de praf]/ce sa inlocuiesc

Răspuns Câştigător
| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Pai ar cam trebui sa o schimbi happy

9 răspunsuri:
| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

In primul rand schimba coolerul procesorului. pune ceva mai mare. Daca mai poti mai pune si un cooler pe carcasa

| AdrianBoss17WOLF a răspuns (pentru AdrianBoss17WOLF):

Si schimba si pasta termoconductoare dintre procesor si cooler happy

| Andredrei explică (pentru AdrianBoss17WOLF):

Era bine sa trebuiasca sa pun cooler pe carcasa dar PROBLEMA E CA AM DEJA!

| ivanhoe a răspuns:

Daca cunosti ceva, in primul rand schimba vaselina siliconica de la procesor ( pasta termoconductoare). Nu ai spus, ai PC sau laptop? La cel din urma e ceva mai complicat...

| Andredrei explică:

Apropo nu am mai schimbat pasta termoconductoare din 2008

| AdrianBoss17WOLF a răspuns (pentru Andredrei):

Pai ar cam trebui sa o schimbi happy

| Andredrei explică:

UTILIZATORI CPU AM ALES SA I-AU O PASTA TERMOCONDUCOTARE ADEVARAT SI CHIAR FACE DIFERENTA --->ARCTIC MX-4 DE LA 90 DE GRADE LA 40.Bafta celor care au aceeasi problema.si grija la montarea coolerului!

| AndyAndrei77 a răspuns:

Procesorul este prost, il fortezi prea mult cu CSGO-ul si poate ca de asta ti se incalzeste asa de mult. O alta solutie este sa schimbi pasta termoconductoare.

| Albert0 a răspuns:

Baga un cooler din ala de cupru, e putin mai scump dar nu ti se mai incalzeste niciodata.