| TeLeFoN_2384 a întrebat:

Dragi prieteni,
Eu am un calculator Compaq deskpro, cu care nu am avut nici o problema pana acum...
De la un timp (de aproape o luna) cand intru pe jocuri, fie ca sunt instalate, fie ca sunt on-line, imaginea se blocheaza si se aprinde un bec rosu la unitate sad...
Tot ce pot face este sa apas pe butonul Start al unitatii si sa imi opresc calculatorul.
P. S: nu stiu daca ajuta dar folosesc windows XP...
Va rog ajutati-ma...

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Ai incercat cu reinstalare windows? Becul rosu de la unitate cred ca este cel care indica activitatea hard-diskului. Incearca sa reinstalezi jocul daca inca nu ai facut-o. Daca nu e problema de aici eu zic sa te duci cu sistemul la diagnosticat (la ceva service de calculatoare) fiindca ei pot incerca cu alte componente ca sa elimine problemele. Multa bafta cu PC-ul. PS: Daca inca mai ai garantie, trimite-l acolo, explicandu-le care este problema.

2 răspunsuri:
| masterblaster a răspuns:

Cel mai probabil acel calculator nu este pentru jocuri, este un c alcultor de birou

| TeLeFoN_2384 explică:

Ba da pana acum m-am jucat in continuuu