| MarisRadu91 a întrebat:

Dupa ce ai dat SHUT DOWN la un calculator/laptop etc ce poti sa faci sa nu se inchida?

8 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Nimic, i-ai dat o comanda care o executa! singurul lucru ce poti sa-l faci e s astepti si sa-l pornesti iar! bafta!

| CapitanuSemafor a răspuns:

Sa il rogi frumos sau sa il mituiesti cu o placuta de ram laughing

Serios, nu poti face nimic.

| monstrulet a răspuns:

Apesi butonu de restart la unitate.:d
frost, shutdown -a merge doar daca ai folosit shutdown -s -t X altfel degeaba incerci tu sa fi rapid ca nici daca ai shortcut pentru asa ceva n-o sa mearga, ca serviciile deja incep sa inchida. shutdown -a merge pana cand X atinge 0.
Si oricum cand ii dai tu start->shutdown el nu foloseste comanda asta de cmd ca sa se inchida.

| costywinner a răspuns:

Restart

| gabi1994 a răspuns:

Te uiti la el si te rogi de el sa nu se inchidalaughing)))

| FrostByte a răspuns:

Run | Cmd | shutdown -a | Ok... dar trebuie sa fii rapid : -a = abort.

Răspuns utilizator avertizat
| narutohokage_2642 a răspuns:

De obicei cand faci asta este inevitabil sa se inchida, insa uneori apare o fereastra care zice End now sau cancel si atunci poti intrerupe inchiderea PC-ului.
Sper ca te-am ajutat.
Sayonara!