| gheorghe112233 a întrebat:

Cum sa imi fac laptopul sa se aprinda si sa se inchida(shut down) mai repede fara a instala programe

6 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Daca iti montezi un SSD... se va misca mai repede. Vezi daca merge pe acel laptop!

| shannygelu a răspuns:

Un hard ssd

| Admunssen a răspuns:

Nu se poate batand din palme. Windows nu e magie. Cred ca ai multe programe care pornesc odata cu Windows. Sterge-le din Start-up. Daca ruleaza in background, le trebuie si lor ceva timp sa se opreasca. Acest timp este adaugat timpului pentru Shootdown.

| gheorghe112233 explică (pentru Admunssen):

Nu am nici un program la startup decat Avast free antivirus.