| SorinELoo7 a întrebat:

Am o întrebare: folosesc ca antivirus NOD32 v5 şi mereu când pornesc PC-ul îmi zice de la antivirus că sistemul nu este la zi (menţionez ca nu am Windows-ul original). Antivirusul meu îmi arata câteva date importante care trebuie să fac update. Este bine să fac update sau voi avea probleme cu Windows Genuine? Aştept răspunsuri cât mai clare! Dau Fundă!

4 răspunsuri:
| MrHeadshot a răspuns:

Problema este urmatoarea:"Sistemul nu este la zi" inseamna ca nu are AutoUpdate activat.Iti recomand sa faci un update antivirusului.Cu Windows-ul e o alta problema:daca nu e original si faci update nu va mai fi autentic.Pentru a fi autentic si dupa update trebuie sa faci asa:Intri in Start>Control Panel>Windows Update iar acolo gasesti n% Important Updates.Cauta asta:KB971033(trebuie sa fie in josul paginii), o debifezi apoi dai click dreapta pe ea si dai Hide Update! Bafta!

| SorinELoo7 explică (pentru MrHeadshot):

N-am găsit ceea ce mi-ai zis tu (am Windows XP SP3)

| MrHeadshot a răspuns (pentru SorinELoo7):

Aha.Atunci Windows Update iti va afecta sistemul de operare!

| alexutzaa09 a răspuns:

Eu folosesc Avast si patesc acelasi lucru ca si tine.Eu i-am facut update si nu am nici o problema.Pur si simplu isi rezolva singur problemele antivirusul.