| Skarr a întrebat:

E posibil ca valorantul sau vanguardul care porneste cu windowsul sa imi cauzeze cateodata probleme de net? Si cand ma joc valorant mai am din cand in cand ping cateva sute dintr-o data si dupa isi revine. Si mi se mai intampla sa ascult muzica pe Youtube si vreau sa derulez melodia inainte sau inapoi sau cand vreau sa o schimb. Incepe sa mearga greu si in lag. Dupa vreo 30 sec - 1 minut isi revine. Nu se intampla asa des. Dar e enervant

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Am avut problema asta cu un mod dintr-un joc care facea prea multe cereri pentru niste statistici din joc, practic mancandu-mi toata banda de internet (in joc aveam 300-400 ping constant, ocazional ping 999 5/10 secunde), dupa ce am actualizat modul problema a disparut.
La tine poate este un program care nu este atat de constrans incat sa-si ia o felie mai mare decat de obicei. Cat despre Youtube, acolo este clar o problema cu browserul/nu ai destule resurse; sunt destule cauze, ideal ar fi sa cauti mai multe si sa le iei prin eliminare.

| Skarr explică (pentru LPCTSTR):

Pai chestia e ca nu inteleg ce are. Am reinstalat windows ul si tot la fel face. Acum mi s-a intamplat sa mearga greu Youtube ul vreo 2 - 3 minute. Am ryzen 5 3600, rx 580, 16 gb ram, ssd Kingston a2000 500gb. internet bun. Mi s-a intamplat asta si pe chrome si pe gx opera. Nu conteaza browser ul. La toate mi se intampla. Singura chestie care e la fel ca inainte sa il instalez. E faptul ca am valorantul instalat. Il dezinstalez si vad daca se mai intampla

| Skarr explică (pentru LPCTSTR):

Tocmai am dezinstalat valorantul. Am dat refresh la pagina. SI merge normal. Cred ca de la valorant era:/ Sti cumva ce fisier imi mananca net? Adica am aflat ca era de la valorant dar totusi vreau sa ma mai joc.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Skarr):

Fisierele nu pot consuma traficul.
Probabil launcherul are un bug, la fel ca modul meu, si facea cereri inutile catre servere.