| etrands32 a întrebat:

Eram acum cateva zile si umblam in spate la porturile USB, incercam sa fac loc pentru a baga ceva. Aveam scos din unitate atat mouse-ul cat si tastatura. Am apasat pe butonul sursei din greseala cu ele scoase si am avut o problema de a nu mai putea iesi din acea parte la windows 7 cand iti arata daca-l stingi brusc sa-l pornesti cu start up repair sau sa porneasca normal. Ideea e ca mie nu-mi mergeau mouse-ul si tastatura, asta pana nu ajungeam in windows ca sa se instaleze driverele lor. Am cautat si m-am si sfatuit si am scos pana la urma acea baterie din unitate, CMOS Battery daca nu ma insel. Am pus-o la loc si l-am repornit, nu a mers si am facut rost de o tastatura cu mufa din aia veche cu pini. Am intrat in windows, am facut si setarile la USB din Bios si nu-mi mai mergeau mouse-ul si tastatura sub nicio forma. Sursa de asemenea nu-i mai functiona coolerul si am schimbat-o cu una asemanatoare la configuratie insa asta avea 20, nu 24 pini cum aveam la cea normala. Dupa ceva timp, mouse-ul si tastatura începeau sa li se aprinda culorile asa dintr-o data, calculatorul fiind stins. Nu ramaneau aprinse decat cat era calculatorul stins. Cand il aprindeam, incepeau sa pilpaie culorile si cand ajungeam in windows, se stingeau. Am incercat si cu o sursa normala cu 24 pini si tot nu a functionat. Nu stiu ce as putea sa-i mai fac, nu inteleg ce are.

1 răspuns:
| gabrielcumva a răspuns:

Ai pus stickurile de la tastatura si mouse la calculator si daca asta nu mere suna un om priceput in calculatoare