| TopDaniel146 a întrebat:

Eram la calculator si dintr-o data, mouse-ul s-a oprit si nu mai pot sa il pornesc.Am hama optical mouse am-7200.Stie cineva ce s-a intamplat?

3 răspunsuri:
| michael5813 a răspuns:

Incearca alt mose. daca merge atunci cel care nu mai functioneaza are mai mult ca sigur cablul intrerupt. am patit si eu de vreo doua ori si l-am reparat ca nu e ceva chiar asa de serios.

| TopDaniel146 explică (pentru michael5813):

Nu are cablu.Este din acela fara fir.Am incercat, poate era de la baterii, dar nu este asta.

| raducuu a răspuns:

In primul rand scoate mouse-ul din pc(mufa) si introdul din nou. da unrestart; a pc si vezi daca iti apare. In al doilea rand ar putea avea un calbu rupt/strivit/taiat; verifica cu atentie cablul.