| AIeXxX a întrebat:

Este adevarat ca incarcatoarele mai mici (adica cu cablu USB mai mic), sunt facute special pentru ca sa te poti juca cu telefonul in timp ce se incarca?
Iar incarcatoarele cu cablul mai lung, iti strica bateria telefonului daca te joci cu el in timp ce se incarca?
Funda

Răspuns Câştigător
| victorr_3274 a răspuns:

Nu e adevarat. Incarcatoarele mici cu cablu scurt sunt asa facute ca sa economiseasca bani la productie. Este bine de evitat folosirea telefonului in timp ce se incarca, pentru ca se va incalzi si de asemenea va dauna bateriei.

| AIeXxX explică (pentru victorr_3274):

Stiu, dar cu cat e mai scurt încărcătorul, cu atat mai putin va dăuna bateriei telefonului, am citit asta undeva dar vreau sa clarific daca.i adevarat, deci inseamna ca nu...

| KillaNoFilla a răspuns (pentru AIeXxX):

Nu,absolut

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Chiar ca aberatii...asta un aspect! Al doilea, cand incarci telefonul nu te joci! Telefonul nu e jucarie, e telefon!

| OldSoul a răspuns:

Alte aberatii.
Cablurile la baza sunt toate la fel, acum ca unu e scurt si ca unu e lung asta e partea a doua.
Ele respecta aceeasi schema electrica.