| MasterGamer1995 a întrebat:

Este adevarat ca siteul "www.google.com." are virusi?
Nu vreau sa incerc si sa imi virusez calculatorul!

5 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Google.com nu este un site, ci un motor de cautare! Si nu, NU are virusi! Il poti folosi linistit!

Pentru mai multe informatii:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Google

| doctorandus a răspuns:

Nu, in schimb e cea mai mare amenintare pentru privacy. Daca nu-ti convine asta, foloseste Scroogle sau Duck Duck Go.

| MasterGamer1995 explică (pentru doctorandus):

Scroogle sau Duck Duck go ce sunt? Tot deaceste cu virusi?

| doctorandus a răspuns:

In mod normal "www.google.com." va fi considerat drept "www.google.com". In cazuri aberante, el va fi considerat parte din domeniul local, iar daca routerul a fost atacat cu DNS rebind, ar putea infecta calculatorul.

Ca sa scapi de rebind, seteaza urmatoarele servere de DNS in router: