| Robert_Mocanu_1996 a întrebat:

Este bun GPU-ul Mali T830 MP2 pentru jocuri gen World of tanks Blitz, Asphalt 8 cu grafica pe high. Gpu-ul e in combinație cu Kirin 659 de pe Huawei p20lite si mate 10lite. Optez pentru unul dintre cele 2 dar as vrea sa știu dacă merită pentru jocuri. Aveți si alte opinii de telefoane pentru gaming de max 1500 de lei?

2 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Nu este ok gpu, este bun dar nu suficient de bun incat sa joci aceste jocuri pe setari maxime si aici ma refer in principiu la asphalt 8!

| IMihaitza a răspuns:

Gpu-ul nu este bun in jocuri cu setari hight, daca aveai un Mali T-720p, era bun