| RaduZ20 a întrebat:

Este compatibilă placa video Msi GEFORCE GT 1030 AERO ITX 2GB GDDR5 cu placa de bază H61M-K? Placa de bază este mai veche, de aceea intreb.

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Placa este compatibila dar destul de slabuta, mai ales versiunea ITX.

| RaduZ20 explică (pentru Intruder19):

Mersi! Imi poti recomanda una mai buna dar la acelasi preț? Prețul este de 500 de lei! Aș prefera tot NVIDIA. tongue

| NLS a răspuns (pentru RaduZ20):

Ce procesor ai? si cat RAM?

Producatorul placii video nu conteaza atat de mult, daca placa (nVIDIA in cazul de fata) e o conserva.

https://www.pcgarage.ro/......-bit-lite/

RX560 e cu CEL PUTIN 25% mai performanta in orice.

De banii pe care ii ai ar trebui sa alegi cea mai performanta varianta, nu cea mai slaba.

In alta ordine de idei, cu vreo 500 RON gasesti pe OLX GTX970, mult mai puternica decat ce voiai tu.
(sau in functie de ce procesor ai, poate o GTX960 ar fi alegerea mai potrivita)
! DACA o gasesti in orasul tau si ti-o testeaza inainte.

| Intruder19 a răspuns (pentru RaduZ20):

In 500 lei recomand si eu acelasi lucru ca NLS, 560 chiar e o placa decenta, se cam bate cu gtx 1050.

SH, ar fi o varianta de la interlink ai la 500 lei RX580 care e super placa.
https://www.interlink.ro/......and-p30978