| iuli000 a întrebat:

Este legal sa sparg parole wi-fi? FFFUUUUNNNNDDDAAA!

20 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Orice incalca intimitatea/proprietatea privata a unei persoane este ilegal.Se pedepseste cu inchisoarea.

| мαяdυк a răspuns:

Nu.nu este.cineva plateste internetul iar tu beneficiezi gratis si mai ales fara acordul persoanei respective.

| iuli000 explică (pentru мαяdυк):

Si ce pot poti?

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns (pentru iuli000):

Tu poți ( legal nu e ), problema e că s-ar putea să te prindă și dai de belea, dar dacă e un vecin/prieten și îți dă parola adică aveți voi să împărțiți.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu.

| stlucian a răspuns:

Tu ce crezi? rolling on the floor
E legal sa spargi o banca chiar daca e a ta?(de lemn) rolling on the floor
call me cand ajungi la mititica rolling on the floor

| zuzualina a răspuns:

NNNNNUUUUUUU!
Ca ajungi ca BECALLLLLLLLLLLLIIIIIIII!
Adica la inchisoare.

| stroedaniel13 a răspuns:

Este ILEGAL, dar daca ai aprobarea acelei persoane te poti conecta fara nicio problema

| Gabitzu246 a răspuns:

Hahahahaha ce intrebare mai este si asta? este ca si cum ai intreba: Hey pot sa iti sparg casa?big grin

| DamiPapucii a răspuns:

Este ilegal deoarece acea persoana plateste bani si va plati si pentru nevoile tale.Dar exista unele care nu au parole.

| iuli000 explică:

Treceam pe langa un bloc si telefonul ma conecteaza singur la o retea si nu mi se cere parola. de ce?

Răspuns utilizator avertizat
| DeluxeGroup a răspuns:

Nu nu e legal. Daca e prinde si te reclama dai amenda si trece in cazier ca ai abuzat de bunu acelei pers fara acordul ei.(daca vr sa te angajezi dupa undv si vede angajatoru poti sa pierzi locu de munca)

Funda?

| iuli000 explică (pentru DeluxeGroup):

Cum te pot prinde?

| DeluxeGroup a răspuns (pentru iuli000):

Pai daca ala caruia ii folosesti Wi-Fi are unul mai modern ii arata cine e conectat la el.Deci te prinde ff simplu. Funda?

| Keyboard a răspuns:

Nu ca faci puscarie pentru asa ceva, este ilegal

| Keyboard a răspuns:

Este ilegal!

| ashleyX a răspuns:

Nu este legal si nici corect nu este, cineva plateste internetul iar tu il folosesti gratuit. Cel putin ai putea cere acordul persoanei respective Probabil este de acord, iar de abia atunci poti sta linistita ca totul este in regula.

| alexbibi22 a răspuns:

Este ilegat
Si este ilegal sa te conectezi la reteaua altcuiva fara aprobrarea acelei persoane

| lxCatxl a răspuns:

Nu ca te baga la parnaie!