| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu daca mai multe sleep-uri si hibernate-uri date unui laptop intr-un timp relativ scurt ii dauneaza cu ceva. Cel mai bine argumentat raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| realistul01 a răspuns:

Nu, eu folosesc de mult aceste optiuni, ne-avind timp suficient pentru a astepta stingerea sau aprinderea laptopului, iar acesta functioneaza foarte bine, fara probleme, dar totusi iti recomand ca dupa o perioada de 4-5 zile sa il restartezi sau sa il stingi, deoarece unele programe dupa ce au fost inchise pastreaza in RAM unele procese de care tu nu ai nevoie

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu dauneaza cu nimic! De aceea sunt incluse si in sistemul de operare, pentru ca ajuta la o mai usoara pornire a computerului fara al forta. Aici este vorba de uzura morala a pieselor si apoi a sistemului de operare care sunt intretinute de hibernate si sleep. Sunt folositoare ambele.
Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Multumesc happy

| laptopnews a răspuns:

Nu, dar cand stii ca nu o sa mai folosesti laptop-ul o perioada mai mare de timp e de preferat sa il inchizi. Succes!