| Alina40 a întrebat:

Funda! Am instalat WIindows7, si am observat ca nu merge sunetul, boxele si toate setarile sunt in regula, mi s-a spus ca este de la placa de sunet. Cum pot repara aceasta eroare? nu am drive pentru placa de sunet, si nici nu ii stiu numele\modelul.

Răspuns Câştigător
| Naygel a răspuns:

Instalezi http://www.softpedia.com/get/System/System-Info/Everest-Home-Edition.shtml dupa aia il deschiszi si te duci la system si acolo o sa iti apara si cum se numeste placa de baza si placa video si placa de sunet iei numele si cauti pe net seria si numele placi audio

2 răspunsuri:
| Puffulets a răspuns:

Ia driverele de pe netwinking

| luxor100 a răspuns:

Buna,am avut si eu aceeasi problema.Reinstaleaza-ti drivere pentru placa de sunet, le gasesti pe cd-ul din cutia calculatorului, sau cautale pe net.