| Alina40 a întrebat:

Funda! Am instalat WIindows7, si am observat ca nu merge sunetul, boxele si toate setarile sunt in regula, mi s-a spus ca este de la placa de sunet. Cum pot repara aceasta eroare? nu am drive pentru placa de sunet, si nici nu ii stiu numele\modelul laughing.

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

In mod normal nici nu ai nevoie, Windows 7 preinstaleaza un driver de-al sau. Sunetul nu are aceeasi calitate ca atunci cand ai driverul propriu, dar ai sunet. Incearca sa scrii in Start-> Casuta de cautare-> urmatorul text: "find and fix audio playback problems", apasa "next" iar Windows ar trebui sa repare aceasta problema.Ar trebui sa mearga. Daca nu, downloadeaza un program ca Aida pentru a afla denumirea placii tale audio, si downloadeaza un driver pentru Windows 7.

| Alina40 explică (pentru valentingb):

Merci de informatie. Dami si mie un link de unde pot lua programul AIDA64 puppy dog eyes.

1 răspuns: