| Andutuu a întrebat:

Am si eu o intrebare.De ce nu mi se aude sunetul la pc?
Am driver instalat,boxele nu sunt arse, placa de sunet nu e arsa, nu e pe mute.Nu stiu ce sa fac.Va rog ajutati-ma! Dau funda + vot la cel care ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| RELIABLE a răspuns:

Pai intri in control panel la sound apoi la sistem sound si selectezi a doua varianta daca vezi ca e selectata placa video ati/nVIDIA tu selectezi realteck placa audio normala daca nu gasesti optiunile iti trimit exact pas cu pas. noroc

6 răspunsuri:
| RELIABLE a răspuns:

Salut nu te ingrijora am avut si eu de multe ori problema aceasta, dupa cate cred eu, e ca tu ai 2 placi audio si trebuie sa o selectezi pe cea buna:prima placa e cea la care ai conectat boxele i-ar cea de a doua e iesirea de la placa video(acea daca are si HDMI are si iesire audio)intra in setari la audio si selecteaza prin ce placa sa fie iesirea. Daca nu stii cum revino cu o alta intrebare si am sa-ti explic cum.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RELIABLE):

Buna, am urmarit intrebarea sperind sa apara completari. Am aceeasi problema dar nu stiu cite placi sint. Si... nu stiu sa fac setarile. Ma puteti ajuta? Multumesc.

| RELIABLE a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi cer scuze ca scriu asa de tirziu dar am utat complet de intrebarea ta,( Si sa stii ca nu umblu dupa funde rolling on the floor, asa ca sa revenim la intrebare ta daca nu ai rezolvat cumva problema deja, in fine zi ce windows ai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RELIABLE):

"Clasicul" XP. Nu, inca nu am rezolvat problema.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RELIABLE):

Este Realteck AC97. Si nu mai sint alte optiuni.

| Andutuu explică (pentru RELIABLE):

Imi dai id-ul tau de mess? sa-mi spui fiecare pas pentru ca nu reusesc.

| RELIABLE a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai intri in control panel la sound apoi la sistem sound si selectezi a doua varianta daca vezi ca e selectata placa video ati/nVIDIA tu selectezi realteck placa audio normala daca nu gasesti optiunile iti trimit exact pas cu pas. noroc