| TheSoldier a întrebat:

Funda. Am o mica problema. Am incercat sa imi curat monitorul cu o solutie de geamuri si un prosop. L-am curatat, dupa care in stanga jos, sunt pixeli care au o alta culoare. Imi arata desktopul, dar in stanga sunt pixeli verzi, albastrii, rosii, toate culorile. Exista vreo metoda de a ii repara?

5 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Curata bine cu o carpa uscata si daca nu merge foloseste un spray antistatic gen W5 :

http://2.bp.blogspot.com/......nie%29.JPG

eu cu asa ceva imi curat aparatele.E vreo 10 lei in marketuri.

Mai poti incerca pana iti cumperi spray-ul cu un pic de spirt medicinal(alcool sanitar)inmuiat putin intr-o carpa curata gen laveta.

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

PS curata suprafata bine cu lavete curate!

| stlucian a răspuns (pentru TheSoldier):

Mai bum chiar.Eu ti-am recomandat ceva la indemana tuturor big grin

| toni1234 a răspuns:

Din nefericire nu