| SPYRYT a întrebat:

Funda.Mi-am cumparat un laptop mai de mult si avea windows 7 home premium. Mi-am reinstalat windows-ul cu windows 7 ultimate si mi se poare ca nu prea merge ca inainte poate sa fie o problema, sau din cauza ca HDD ii plin (partitia ai care nu-i window-ul ii plin. In aia care ii nu ii plin) si daca stiti un program care imi detecteaza drivele ca ii laptop din franta si trebuie drive speciale.

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu înțeleg de ce le place la români să se lăcomească la indows 7 Ultimate și ăla piratat sau copie illegală făcută cu rt7Lite plus viruși sau keylogger-e.Pentru tine depinde de ce laptop ai, ce procesor are ce memorie ai; în principiu cel mai eficient la resurse dintre windows7 este professional dar șî home premium este ok.Deci ce aveai instalat pe el era numai bun; Versiunile Ultimate șî Enterprise NU sunt concepute pentru utilizatorii casnici(așa cum ești tu) ci doar pentru corporații tocmai că este un consumator de mai mare de resurse deoarece are active mai multe servicii și funcții.defpat aceste versiuni au foist creata numai de dragu de a le face și doar pentru scop comercial adică să scoată banii de pe companii pe o porcărie învechită, ce nu oferă siguranța datelor nici cu cel mai performant antivirus din lume, se autodistruge în timp asta ca să te oblige să le cumperi licenț plus unul nou, adică pe scurt Windows.Succes

| laptopnews a răspuns:

Http://laptopnews.ro/......l-meu.html
Uite aici un articol care sa te ajute sa insalezi versiunea de windows 7 potrivita.
Driver-ele le poti lua de pe site-ul oficial.

| Husicel a răspuns:

Windows 7 ultimate e prea pretențios pentru laptopul pe carel îl ai; iați unu cu memorie mai mare de 4GB și o să meargă