| AlexAndrei96 a întrebat:

Funda.Salut TPU, din nou cu telefoanele, vad ca a inceput black friday, am reusit sa-mi indrept si eu notele, si am acelasi buget, 2000-2200 lei. Ma comfrunt cu aceeasi problema. Dar, de data asta a mai aparut un telefon in viata mea. Nokia Lumia 930. Nu are specificatii de ultima generatie, dar para foarte dragut. Sunt in impas dar tot ce stiu e ca nu mai iau iPhone 5S...deja e vechitura si mi-a zis ceineva ca ar fi pentru afaceri, etc. Deci..Samsung Galaxy S5 vs Sony Xperia Z3 Compact vs Nokia Lumia 930 vs HTC One M8 vs LG G3. Vreau niste argumente mai solide, sau macar sa avrti habar de ce scrieti. Ma grabesc foarte tare sa-l cumpar pana pe 16.

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Nu alege Nokia deoarece o fii el "draguţ" (sper ca eşti baiat) dar e praf si o sa te enerveze.
Eu zic sa merg pe un galaxy s5 sau un LG g3, ambele sunt the best si vor primii de'acum incolo actualizari.
Galaxy s5 au senzorii aia de mana dar LG g3 are un senzor inflarosu care iti permite sa folosesti ca o telecomanda pe aproape orice tip de tv (nu iti trebuie smart tv sau tv cu net, portul inflarosu e ca si cum ai avea telecomanda pe frecventa respectiva).
Tata a avut s5 doar ca nu i-a placut pentru ca softul nu era stabil, l-a schimbat cu un g3 si de curand a primit un update la ultimul 5.0 si e foarte the best mai ales daca ai si husa originala aia view e beton ca design si ca specificatii.
Acuma alegerea e a ta, doar ca eu zic sa renunti la lumia si la Sony, daca iti ei ceva iti ei pentru o perioada buna de timp si faca banii aia, nu sa iei ceva care face orice telefon la 600 de lei.

| AlexAndrei96 explică (pentru Evolution):

Pai, da.mi se parea destul de "dragut"-fain telefonul. Desing smecher, si secificatii destul de bune. Acum si eu ma gandesc la un G3. Dar, mai am o problema, culoarea. Ce crezi? Alb e tare? 16 sau 32GB?

| Evolution a răspuns (pentru AlexAndrei96):

Frate esti baiat rolling on the floor mergi pe negru.
Varianta de 16 GB are 2 gb de ram, varianta de 32 de gb are 3 gb de ram.
Poate gasesti la 32 de gb.

| Evolution a răspuns (pentru AlexAndrei96):

Si ca fapt divers, daca as fii in locul tau as merge pe un note 3 ca specificatii, seria note este cea mai stabila serie, pana si note 1 se misca impecabil chiar daca are specificatii cat un s2, deoarece android-ul e facut stabil.
Oricum mergi pe ce o fii doar ti-am spus, sa dai bani pe un telefon care face banii aia, nu sa dai bani pe un telefon care stie sa faca cat un telefon la 6 milioane pentru ca pierzi bani degeaba.

| AlexAndrei96 explică (pentru Evolution):

Ti-a spus cineva vreodata ca culorile, in general sunt unisex? Scrie undea ca arata tare alb? Arata bine pe unele telefoane, laptop-uri.

| Evolution a răspuns (pentru AlexAndrei96):

Alege telefonul bun, poate sa fie si roz culoarea sincer, doar sa faca toti banii. happy aia a fost parerea mea, e cam ciudat sa vezi un baiat cu tellu roz si cu carcasa kitty cat.
Ma rog, alege-l pe cel corect dupa vezi culoarea.

| AlexAndrei96 explică (pentru Evolution):

rolling on the floor)) Da frate. Imi iau un telefon Gold, cu carcasa Roz de la aia cu pisici, si ii pun si dala sa luceasca. Sa sclipeasca. rolling on the floor

9 răspunsuri:
| Dzeko7 a răspuns:

Cauta pe net fiecare model si compara-le ca nu-i asa greu.

| TwiSt1997 a răspuns:

As merge pe un g3...

| Alexandru_Alex_1989_AOhf a răspuns:

Nu contează marca sau modelul, important e sa aibă cam toate aplicatile de care ai tu nevoie