| CRC98 a întrebat:

Funda + Vot
Despre Antivirus si Anti-Malware.
Ce varianta este buna si de ce?

A:Antivirus(fara anti-malware)
B:Anti-Malware(fara antivirus)
C:Antivirus si Anti-Malware(sa le am pe ambele)

Pun intrebarea asta pentru ca nu stiu din aceste variante sa o aleg cel mai bine!

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca ai un pc mai solid, alege C deoarece amele amenintari sunt foarte intalnite. Daca nu ai un pc pra grozav, ramai la A.

| Digital112 a răspuns:

Bit defender si malware bytes
sau avg, sau avast

| Digital112 a răspuns:

Ba, tu nu dai funda?
m-am uitat la cateva intrebari, ziceai ca dai funda si nu ai dat.

| K0sti a răspuns:

Kaspersky sau Bitdefender si Malwarebytes! Dar trebuie un calculator mai potent!

| horia2012 a răspuns:

Numai Antivirus. Anti Malware il poti folosi ocazional.
Avast free:(essential)
http://www.avast.com/en-eu/index
si
http://pcdoctor.kingsoft.com/

| stlucian a răspuns:

Personal folosesc Avast free valabil 1 an doar cu inregistrare.Doar in cazuri exceptionale folosesc o devirusare cu un Anti-Malware dar asta destul de rar pentru ca Avast-ul pana acum si-a facut treaba si nici nu consuma resurse.Deci raspunsul meu ar fi "A", Antivirus(fara anti-malware).

| LaurD3athAng3l a răspuns:

Nu iti baga bitdefender manaca la viteza o gramada.O parte nasoala a antivirusilor este ca se integreaza direct in windows si o sa se miste greu pc-ul. Daca ai windows 7 nu baga antivirus Windows 7 are antivirusul propriu WINDOWS DEFENDER si te apara de virusi si alte lucruri.

| tunechi9191 a răspuns:

Anti virus si malware, un prog de malware te ajuta sa nu iei virusi de pe diferite siteuri care au spyware si alte chestii si antivirusul este pentru virusii ce nu sunt gasiti de programul de malware sau cei care ii descarci in arhive sau diferite chestii dp net