| ץtгє๓3๒гєคк๔คภςє a întrebat:

Funda+vot la raspunsul corect! Am si eu o problema cu pc'ul. Mi-am tras un joc... a mers bine 1 saptamana-2 si la un moment dat cand joc...in unele momente se inchide pc'ul automat.Nu apare nici un scris cand se stinge pc'ul, pur si simplu se inchide, idei?

Răspuns Câştigător
| ILied a răspuns:

Da. Calculatorul poate are praf in el si se stinge, asta ar fi primul motiv. El poate avea si virusi. Ii poti da cu aspiratorul si apoi fa-i o curatare de virusi.

5 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Sunt multe diagnostice pentru PC-uri care se potrives problemei tale:
Se poate sa se fi virusat sistemul.
Se poate ca firele de alimentare cu energie electrica sa nu fie bine conectata sau pot fi rupte.
Poate sa se intample ceva in interiorul PC-ului.
Poate e memoria.
Poate e de vina jocul.
Etc...pot continua mult si bine.

Eu iti recomand sa dezinstalezi jocul ala. Daca spui tu ca, dupa joc PC-ul a inceput sa aiba probleme, atunci clar trebuie dezinstalat.
Dupa aceea daca nu va da rezultate, iti recomand sa verifici toate cablurile PC-ului.
Apoi daca tot nu vei resui iti recomand sa reinstalezi Windows-ul.
Eu aveam probleme cu Google Chrome.Cand navigam pe el PC-ul mi se inchidea brusc, dar la mine apareau tot felul de chestii.
Eu zic sa renunti la joc. Poate jocul nu mai este compatibil cu sistemul thinking
Totusi, mai bine ai chema un instalator.El iti salveaza PC-ul garantat.
De la o problema din asta minora poti ajunge sa iti pierzi calculatorul, deci mai bine nu risca.

| Adr1aNNN7 a răspuns:

1.Ai placa de baza/hardu dus...si trebuie sa iei altul
2.PC'ul se poate supraincarca de la caldura(diverse)

| ץtгє๓3๒гєคк๔คภςє explică:

Kryssy,mai am un prieten care are jocul si la el nu are probleme.Si calculatorul merge freshhh numai cand joc jocul ala se inchide, numele jocului: APB Reloaded.

| krissu23 a răspuns:

Verifica sursawinking
Schimb-o de proba cu alta si vezi cum merge...

| Stegarumihai a răspuns:

Probabil e de la cooler care nu reuseste sa raceasca piesele corespunzator.
Asa pateam si eu la calculatorul vechi.