| cristianzgz3 a întrebat:

Funda! Windows Vista Ultimate x86 SP2 sa home premium pentru acer 5315 1gb ram procesor 1.86 grafica 252mb nu vreau raspunsuri de genu puneti wd xp multumesc
am wd 7 dar vreau sa trec la vista fiindca mi se incalzeste procesorul repede si nu stiu de ce 50-60 grade iar cand mah joc la 60-68de grade credeti ca este normal?
multumesc

4 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

Placa video si RAM-ul nu-ti permit rularea in bune conditii a w7, o idee buna instalarea vista pe care-l poti face sa arate ca w7.

| Pisla a răspuns:

In primul rand, windows vista consuma mai multe resurse decat win 7. deci nu isi are rostul schimbarea.

ia si desfati calculatorul si curata de praf coolerele si procesorul.

| catalin188 a răspuns:

Vista e mult mai greu decat w7 are cerintele mult mai mari deci frist ca pocesoru tau sa se incalzeasca mult mai tare
vezi pote ai o problema cu ventilatorele

| Andrew_8561 a răspuns:

E o idee si sa cureti calculatorul de praf si sursa mai ales,procesoru e dual? daca nu, nu ma mir ca iti lucra incet, e fortat procesoru de aia urca asa sus hai ca 60 e ok dar nu foarte, la 50 e bine max sa fie daca doar stai pe net, dar daca umbli in mai multe si te mai si joci, si etc normal ca procentu urcawinking