| AleAlexandraIdk a întrebat:

Heei. Revin cu inca o intrebare. Am net de la RDS de aproape jumate de an, care merge cu speed 1.0 Gbps
Pana acum totul mergea super bine, netul se"misca perfect" dar de cateva zile facebook -ul imi face fite. Nu se incarca pozele, se vad uneori neclare, uneori deloc. Specific ca doar la facebook e problema asta in rest merge bine. care este problema?

8 răspunsuri:
| GroparuVesel a răspuns:

Am exact aceeasi problema. Am auzit ca se fac update-uri la facebook, dar acum nu stiu ce sa cred...

| AleAlexandraIdk explică (pentru GroparuVesel):

Uf, imi merge orice alta pagina, dar cand vreau sa intru pe facebook apare cerculetul ala care se roteste, se tot incarca, incontinuu si degeaba. Sper sa se rezolve pentru ca ma enerveaza teribil.

| BenWilde a răspuns:

Du-te in "Network and Sharing Center", apoi "Change adapter settings", click dreapta pe reteaua ta, apoi 'proprietati', deselectezi "Internet protocol version 6" si dai ok.

| AleAlexandraIdk explică (pentru Sufletzelll):

Multumesc. Da, sunt pe Chrome, si am facut asta si tot nu merge.

| Sufletzelll a răspuns:

Incearca sa reinstalezi browserul, intai il dezinstalezi, mai patesc si eu cateodata asa

| AleAlexandraIdk explică (pentru Sufletzelll):

E aiurea sa-l dezinstalez doar pentru ca singurul site pe care nu vrea sa-l "accepte" e facebook. Probabil este ce a spus utilizatorul de mai sus, ceva updat de la facebook.

| Sufletzelll a răspuns:

Nu e aiurea, iti iei o versiune de chrome offline installer si o ti salvata in pc gen : www.google.com/chrome/browser/desktop/index.html?standalone=1 si imediat rezolvi... se instaleaza rapid :)