| Danna76 a întrebat:

Hei, TPU! Am si eu o problema. daca stiti sau daca puteti sa ma ajutati: am un Iphone 6 si atunci cand aprind datele mobile( respectiv conexiune celulara) imi arata GPRS, in loc de 3G, ca la alte prietene de ale mele cu iphone. Mai demult, mi a aparut odata 3G si mergea netul de pe cartela foarte bine, si acum cateva zile la fel, pentru 2-3 minute a aparut 3G in loc de GPRS. Ce pot sa fac sa mearga? Sa apara mereu 3G? Niciodata nu folosesc netul pe care il primesc din cauza asta. Specific ca am aproape 5 GB de net. ( atunci cand apare GPRS merge extrem de greu sau deloc ). Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cat semnal ai la cartela si de zona in care esti.

si mie imi apare, cand 3g, cand edge, cand 4g, cand gprs, cand 4g din nou. e complet normal